Neli põlvkonda Tammosid
TIFC sai alguse soovist kujundada meie ettevõtlikule perele platvorm, mis aitaks luua võimalusi tulevastele põlvkondadele ning võimendada juba olemasolevat. TIFCi portfoolio esimesed ettevõtted olid Estanc (1992) ja Tammer (1995), millele pani aluse Raigo Tammo. Sealt edasi on pereliikmed panustanud inspireerivatesse ja kogukondi kujundavatesse tegevustesse nii suurte kui väikeste ettevõtetega.
1. põlvkond
Meie pereettevõtmistele (Estanc 1992, Tammer 1995) pani aluse Raigo Tammo. Samal ajal lõi Katrin ettevõtlusele edueeldusi kodus laste eest hoolitsedes ja neile oma armastust jagades.
“Tammo peret võrdleksin suure ja tugeva võraga TAMMEpuuga, millel on jõulised oksad ja uhke lehestik. Iga põlvkonnaga potsatab alla üha enam tammetõrusid, mis loovad viljakasse pinnasesse kukkudes uusi tammevõsusid.
Hetkel olen mina tagalas ning aitan meenutada möödunut. Kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. Pereettevõtlust toetan oma mõtete ja heade soovidega.”
– Katrin Tammo
“Äge on see, et meid Katriniga on nii rikkalikult õnnistatud lasterohkusega: meil on 6 last, 14 lapselast ja 3 lapselapselast.
Oma panuse tuleviku kogukondade loomisel jaotaksin kaheks – minevik ja tulevik. Esmalt, olles asutanud kaks tööstusettevõtet, olen andnud oma panuse riskijulguse ja tugeva otsustusvõime läbi. Usun, et just need omadused on toonud meid tänasesse päeva rääkima sellest, kuidas toetada tuleviku kogukondade kujunemist. Nüüd aga oleme TIFCina süsteemset kinnisvaraäri alustamas ning oma esimest projekti viime praegu ellu just minu sünnikodu piirkonnas Tallinnas, Adamsoni tänaval. Toetan nii praegu kui ka edaspidi lapsi oma nõu ja panusega pereettevõtluse edasiviimises ning aitan neil teha seda just nii, et sellest oleks kasu võimalikult paljudele inimestele.”
– Raigo Tammo
2. põlvkond
Anti, Einike, Herty, Kaili, Mihkel, Tuuliki.
Teise põlvkonnaga saab alguse TIFC, millega koos ka meie ambitsioon kasvatada Tammode perekonna ettevõtluse lugu senisest pärandist suuremaks ja laiemaks, samal ajal selle eest hoolitsedes ja seda edasi arendades.
“Tammo pere liige on äge olla – see õpetab ja kasvatab mind iga päev, sest meie seas on ütlemata palju erinevaid iseloome ning sellega koos ka kogemusi ja oskusi, mida teineteisega jagada – näen selles suurt väärtust.
Aitan tuleviku kogukondasid paremini mõistma, rõhutades empaatiavõime olulisust ja märgates, kuidas erinevused rikastavad. Professionaalselt püüan tervisetehnoloogiate valdkonnas luua koostöövõimalusi, aitan leida lahendusi kitsaskohtadele ja rakendusi innovatsioonile.”
– Helen Tammo
“Tammo pereliige on äge olla sellepärast, et me oleme korraga nii kohutavalt sarnased ja erinevad.
Pere ühistele õnnestumistele aitan alati rõõmuga kaasa kommunikatsiooni tegevustega ning muidugi ka oma erialaga seonduvaga – vaimse ja vaimuliku teenimisega.”
– Einike Pilli
3. Põlvkond
Amanda, Anete, Emilia, Emma, Gida, Hanna, Henry, Iisak, Johannes, Laura, Lotta, Maik, Siimeon ja Timoteos.
Meie 3. põlvkonnas on pereliikmed vanuses 2-32. Töötame selle nimel, et mõista nende ootusi ja vajadusi ning valmistada ette pereettevõtlus, milles neil oleks huvi kaasa lüüa.
“Ma arvan, et oleme Tammodena üks üsna eriskummaline suguvõsa. Ma ei ütleks, et tunnen just palju suurperesid, kes peale mitmeid aastaid ning üle niivõrd pikkade distantside suudavad ja tahavad hoida kontakti ning olla osa üksteise elude rõõmudest ja valudest. Ma arvan, et Tammo on äge olla seetõttu, et me läheme üksteisele korda ja meil on alati hea perega koos aega veeta.
Tulevikus loodan ma enda elupaigas, kuid ka Eestis laiemalt näha tugevalt sotsiaalselt põimunud kogukondi, kust leida sõpru, perekonda ja tuge hetkedel, mil seda kõige enam vaja on. Ma arvan, et minu tegevused võimaldavad selliseid kogukondi tekkima. Olen aastaid töötanud kokana ning 2022. aasta suvel lõin enda esimese ettevõtte “Kosmose Käru”. Ratastel liikuv burgeriputka on juba selle lühikese aasta jooksul toonud kokku inimesi erinevatest eluvaldkondadest ühiselt nautima midagi universaalset – head toitu.”
– Timoteos Pilli
“Oleme Tammoperes jube jäärapäised. Mõni ühe ja mõni teise külje pealt, aga puutumata pole keegi jäänud. See on korraga meie kõigi ühine taak võidelda ja samas ka taltsutatult suur tööriist. Väga äge on vaadata, kuidas me kõik aeg-ajalt Suure Jääraga maadleme ja küll on alles ilus ja armas pere võitudele kaasa elada. Usun ja loodan, et ühiselt üksteiselt õppides on just jäärapäisus lõpuks see, mis hoiab meid koos ja kannab meid edasi põlvest põlve.
Igatsen tagasi vaadates näha, et olen olnud olukordades lepitajaks ja päriselt olemas seal, kus mind kõige enam vajatakse. Loodan, et olen rakendust andnud kõikidele kingiks saadud talentidele.”
– Amanda Eigi
4. Põlvkond
Rebeka, Saamuel, Sebastian
Nemad on TIFCi pesamunad.
Toimetamegi just selle nimel, et luua tulevikku, kus kolmanda ja neljanda põlvkonna pereliikmed elada tahaksid. Soovime oma tänase tegevusega anda panuse selleks, et maailm ja kogukond, milles meie järeltulijad elavad, ei oleks mitte ainult sama hea kui tänane, vaid parem.