TIFC-i 3. põlvkond: Iisaku lugu eneseväljendusest, ettevõtlusest ja kogukonna loomisest

„Tegin endale esimese tätoveeringu vanuses, mil seda ilmselt poleks veel teha tohtinud. Tätoveeringud on mulle huvi pakkunud nii kaua, kui mäletan – alates sellest, kui neid esimest korda ektreemsportlaste ja lemmikmuusikute peal nägin. Peale esimest tatood tärkaski laiem huvi, ent möödus veel mitu aastat, kuniks otsustasin valdkonnas ise kätt proovida: esialgu heade sõprade peal ning umbes aasta pärast ka juba avalikus Tartu kesklinna stuudios,“ sõnab Iisak oma tattoo-kunstniku karjääri alguse kohta.

Iisak on TIFC-i 3. põlvkonna liige, pereettevõtluse asutajate Raigo ja Katrini vanima tütre Einikese poeg.

Esimesed 5 aastat karjääriredelil möödusid Iisakul töökogemusi omandades ning tutvusi luues kolmes erinevas stuudios nii Tartus kui Tallinnas. Samal ajal oli sisimas juba vaikselt olemas ka soov päris oma kätega loodud koha osas. Lõpuks unistus ka täitus – ühes sõpradega loodi tatoo-salong Crust-0. Kõik juhtus täpselt õigel ajal ning suuresti tänu eeleneval teekonnal kohatud inimestele ja kogetud hetkedele, kuid ilma TIFC-i toetuse, nõu ja tagasisideta oleks kogu protsess olnud siiski kordades keerulisem. Kõige olulisemat rolli mängis Iisaku jaoks aga TIFC-i usk temasse ja tema ideedesse.

Edasiseks eesmärgiks on Iisak võtnud eelkõige iseenda ja stuudio arengu, panustades oma meeskonnaga võimalikult palju Tartu alternatiivkultuuri pärandisse, luues midagi, millest varasemalt on vajaka jäänud. „Ma ei ole enda jaoks näinud vajadust luua ärilises mõttes pikaajalisi plaane – mulle piisab sellest, et saan inimestele päevast päeva pakkuda parimat võimalikku teenust, kuulata nende lugusid ja jagada enda omi. Tänu perekonnale on minust saanud inimene, kes on tõeliselt kohal igas hetkes ning mõistan, et minu „äri“ tõeline väärtus ei peitu mitte materiaalses või esteetilises, vaid eelkõige inimestes, kellega läbi oma tegemiste kokku puutun.

Oma elus väärtustan kõige enam tervislikku balanssi vabaduse ja rahu ning kohustuste ja väljakutsete vahel. Samuti mängivad suurt rolli ausus ja autentsus. Edu ja õnne valemit ma veel välja mõelnud ei ole, kuid tean, et läbisaamine iseendaga on kõige alus.