Passiflora avas Uus-Volta kvartalis uue lillestuudio

“Lilled ei pea olema ainult tähtpäevade teema! Soovime inspireerida inimesi lilli kaasa võtma oma igapäevaellu! See on pisike, aga armas võimalus luua head emotsiooni endale ja inimestele enda ümber”, nendib Passiflora asutaja ning florist Maarja Tammo, kes on Tammeri tegevjuhi Anti Tammo abikaasa ning Hanna, Laura ja Lotta ema. Maarja on TIFC-i teise põlvkonna liige.

Passiflora Lillestuudio on üks loovust julgustavatest ning tähendusrikastest väikeettevõtetest, keda TIFC toetab. Hiljuti on Maarja Tammo poolt asutatud lilleäri leidnud aga mitmeid uusi põnevaid väljundeid. Vaatamegi lähemalt, kuidas lihtsast hobist sündis aastate jooksul midagi palju suuremat.

Maarja Tammo teekond lillede maailmas sai alguse 8 aastat tagasi ning seda esialgu hobikorras. Kui aja möödudes hakkasid üha enam lilletöödest huvi tundma Maarja tuttavad, otsustaski ta asutada ettevõte Maarja Lillestuudio, kus ta esialgu toimetas üksinda ning vaid tellimustööde kallal. Kui aga tellimuste hulk järjest suurenema hakkas, asus Maarja kõrvale veel teinegi lilleseadja – nõnda sai alguse Passiflora.

Maarja eesmärgiks ei olnud kunagi luua traditsioonilist lillepoodi: kogu oma tegutsemise aja on ta otsinud oma lilleseadmistöödele uusi väljundeid. Nii renditigi aasta tagasi esimene stuudioruum, kus lisaks tellimustöödele hakkas Maarja läbi viima ka erinevaid töötubasid, kus huvilised said oma kätega valmistada kauneid pärgasid, lilleseadeid ja ning palju muud kaunist.

Kuna nii oma loomingu puhul kui ka töötubasid läbi viies meeldib Maarjale kasutada võimalikult palju loodusest korjatud materjali, siis tekkiski mõte, et suvel võiks kolida stuudio hoopis linnast ära maale ning teha töötubasid otse keset loodust. Idüllilises keskkonnas sündis omakorda idee avada väike küünikohvik. Seal hakkasid peatselt toimuma ka töötoad: materjali, millest valmistati pärgasid ja muud toredat, käidi kogumas metsast ja puisniitudelt. Projekt inspireeris nii korraldajaid kui külastajaid ning sealt edasi tekkis idee jätkata sügisel kohvikuga ka linnas. Kiiresti hakati tegutsema koos suvel küünikohviku projektis abiks olnud Hanna-Rebeka ja Eleriniga, et viia stuudio edasi uuemasse formaati.

Tänaseks on Passiflora Lillestuudio kolinud Uus-Volta kvartalisse, et olla inimestele veelgi lähemal. Passiflora stuudiost saab kimpe kaasa haarata nii koju kui tööle, lisaks on stuudios saadaval ka valik Taani kodusisustustooteid. Tööpäeva hommikut saab alustada kohvi joomisega ning suu magusaks Mari makroonidega. Nii mõnigi maitse ja toode jääb esialgu veel üllatuseks!

„Oma töös näen sageli, et inimesed loovad endas eelarvamuse iseenda kohta ning mõte, et minus ei ole ilumeelt ega loomingulisust, on kerge tulema. Tahaksin seda müüti murda ning julgustada inimesi rohkem ise tegema. Meie töötubades avastatakse tihti, et väikese juhendamisega on igaüks võimeline looma midagi ilusat. Aidata leida inimeses usaldus iseendasse ning näha rahulolu ning siirast rõõmu tehtud tööst, on ääretult tore,“ lausub Maarja.

Ideid isetegemiseks on Passiflora Stuudios lõputult ning tulemas on ka eri temaatikaga avatud uste päevad. Täpsemat infot leiab Passiflora Facebookist ja Instagramist.

Passiflora Lillestuudio leiab aadressilt Uus-Volta 9-1/31, Tallinn.