TIFC – küberrindlik ettevõte 2023 

Kultuurikatlas leidis septembrikuus aset Security Summit 2023. TIFC-i esindasid küberturbe üritusel eestvedaja Mihkel Tammo ning TIFC-i tütarfirmade Tammeri ja Estanci IT-juht Indrek Kink. Olles ligi 20 aastat oodanud, et keegi julgeks taolist lugu rääkida, kutsus TIFC-i partner CYBERS meid konverentsile kogemust jagama.

TIFC sattus aasta alguses küberrünnaku ohvriks ning olukorraga silmitsi seistes selgus, et teema on nii Eestis kui ka ülejäänud maailmas tegelikult võrdlemisi tavaline. Nimelt on küberrünnakute alla sattunud väga paljud erinevad ettevõtted, küll aga ei ole sellest tihatud eriti avalikult rääkida. Ent kui antud teema iga kord maha vaikitakse, julgustab see küberkuritegevust veelgi, kuna tekib arusaam, et tegevusel justkui tagajärgi ei olegi. Tegelikult on aga tegemist täiesti tavalise vargusega.

Oma suureks üllatuseks pälvisime ka auhinna, mis anti välja esmakordselt ning oli loodud just meie eeskujul – „Küberrindlik ettevõte 2023“. TIFC-il on uhke tunne olla küberturbe valdkonnas teenäitaja ning hea meel kuulda, et meie lugu läheb inimestele korda ning inspireerib.  Loodame, et ka teised ettevõtjad omandasid läbi meie kogemuse mõne õppetunni ning said juurde julgust, et asjadest rääkida.