TIFC_Swedbank

“TIFC oli esimene, kes 20 aasta jooksul julges rääkida ettevõttes toimunud küberrünnakust avalikult!”

Just see oli tagasiside, mille saime pärast kogemusloo jagamist küberturvalisuse sektorist Swedbanki 2023. aasta kevadseminaril. Sarnast tagasisidet peegeldas ka Delfi ärilehes ilmunud artikkel (loe siit).

Miks on meile oluline oma lugu jagada?

TIFCi tegevuses soovime läbi tegude kanda edasi meie põhiväärtusi. Püüame olla teerajajad ning panustada tuleviku kogukondadesse.

Meie kahe tööstusettevõtte põhimõtted on samuti tihedalt seotud samade alustaladega – Estanci missioon kestlikkusega ja Tammeri missioon turvalisusega.

Elasime läbi küberrünnakuga seotud keerulise kriisi, mida loodame, et ükski ettevõte läbi elama ei pea. Kuid just eelmainitud maailmavaatelistel kaalutlustel teadsime, et peaksime oma kogemust teistega jagama. Nii saame läbi kogemuse jagamise aidata teistel olla valvsamad.

Läbielatu järel märkasime kaht asjaolu:

  • Kui me raskes olukorras ise tuge otsisime, siis oli seda keeruline teha, sest taolistest kogemustest avalikult enamasti ei räägita.
  • Ettevõtted kipuvad üldiselt alahindama küberturvalisusega kaasnevaid riske. Olles ise midagi sellist kogenud, on meil võimalus teisi kogemuse jagamisega aidata.

Nüüd, kui oleme selle teemaga avalikuks tulnud, tunneme tugevat poolehoidu erinevatelt huvigruppidelt. Usume, et lisaks aatelistele põhjustele tugevdavad sellised sammud tänu läbipaistvusele ja haavatavuse välja näitamisele ka meie väärtust ka tööjõuturul.

Kuna tegemist ei ole meie jaoks põhitegevusega, siis oleme selle kriisi kogemusega seotud sõnavõtud limiteerinud kokku kolmele korrale. Küll aga avaldame peagi oma blogis ka tervikliku loo küberrünnakus üleelatu kogemusest.

Kutsume üles kõiki üle vaatama oma küberturvalisusega seotud protsesse ning rakendama abinõusid end küberriskide vastu kaitsmiseks!